Jak wygląda współpraca z agencją pracy?
Współpraca z agencją pracy krok po kroku
Agencje pracy tymczasowej są kojarzone przede wszystkim z niewykwalifikowanymi pracownikami z zagranicy. W rzeczywistości pośrednicy, w tym agencja pracy ARTTIME, rekrutują osoby z Polski i zagranicy, skupiając się zarówno na pracownikach z kwalifikacjami, jak i bez. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorcy, który jasno określa wymagania swojej firmy.
Współpraca z zaufaną agencją pracy tymczasowej jest wygodna i bezpieczna. Wymaga od przedsiębiorcy podjęcia kilku prostych kroków.
- Wybór agencji pracy. Obecnie istnieje mnóstwo biur pośrednictwa pracy i niestety nie wszystkie działają uczciwie. Przed podjęciem współpracy należy sprawdzić, czy agencja znajduje się w Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Warto przejrzeć także opinie w sieci, które szybko wskażą na charakter stosowanych przez agencję praktyk.
- Kontakt z agencją zatrudnienia. Telefon lub e-mail do biura wybranej agencji pracy zakończy się spotkaniem z managerem, podczas którego obie strony przedstawią swoje warunki współpracy.
- Określenie potrzeb. Przedsiębiorca przedstawia managerowi agencji wszystkie wymagania i potrzeby związane z pracownikami.
- Oferta. Na podstawie wcześniejszych ustaleń agencja pracy przygotowuje indywidualną ofertę przedstawiającą warunki współpracy i wycenę.
- Umowa. Przedsiębiorca sprawdza warunki współpracy i jeśli się z nimi zgadza, podpisuje umowę, a agencja pracy przystępuje do procesu rekrutacji.
- Rekrutacja. Pracownicy agencji pracy rozpoczynają poszukiwania pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami.
- Zatrudnienie. Agencja pracy dla obcokrajowców i Polaków zatrudnia pracowników, a więc podpisuje z nimi umowy, wypłaca pensje, odprowadza składki i ustala kwestie urlopowe.
- Praca. Osoby zatrudnione przez agencję pracy pojawiają się w zakładzie przedsiębiorcy i wykonują powierzone przez niego zadania.
Korzyści współpracy z agencją pracy ARTTIME
ARTTIME to agencja pracy dla obcokrajowców i osób z Polski. Zajmujemy się rekrutacją i zatrudnianiem pracowników tymczasowych oraz specjalistów, oferujemy także leasing pracowników, pomoc w legalizacji zatrudnienia pracowników zagranicznych, wsparcie kadrowo-płacowe i fachowe doradztwo.
- Współpraca z nami oznacza dostęp do bazy godnych zaufania pracowników.
- Przejmujemy obowiązki rekrutacyjne i administracyjne, by przedsiębiorcy mogli całkowicie skupić się na rozwoju swojego biznesu.
- Działamy w sposób transparentny i konkurencyjny. Oferujemy przejrzyste warunki współpracy.
- Dbamy o dobro naszych Klientów — nie stosujemy nieuczciwych praktyk.
Ile kosztuje pracownik z agencji pracy?
Koszty współpracy z pośrednikami zatrudnienia są różne — każda agencja ustala je indywidualnie. W ARTTIME przygotowujemy bezpłatną wycenę usług, a koszt współpracy jest uzależniony od liczby i stopnia kwalifikacji pracowników. Nie stosujemy ukrytych kosztów, a podstawą naszego działania jest przejrzysta komunikacja z Klientem.
Kto kontroluje agencje pracy?
Nad działaniem agencji pracy czuwa marszałek województwa, posługując się wytycznymi z ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ponadto:
- Agencje zatrudnienia są regularnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Pracy.
- Marszałkowie województw prowadzą Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia, który jest ogólnodostępny i pozwala szybko sprawdzić, czy wybrany podmiot ma status agencji zatrudnienia (agencja pracy ARTTIME również znajduje się w rejestrze).
- Współpraca z agencją pracy opiera się na pisemnej umowie, będącej efektem ustaleń obu stron.
- Dobrą wskazówką dotyczącą jakości usług oferowanych przez agencje pracy są opinie Klientów widoczne w Google.
Wsparcie agencji pracy to duże ułatwienie dla przedsiębiorców i osób poszukujących zatrudnienia. Uczciwość i status agencji pracy można łatwo sprawdzić, co pozwala na podjęcie bezpiecznej i korzystnej współpracy.
Pozostałe wpisy:
O co pytać kandydatów na rozmowie o pracę?
Jak skutecznie ocenić kompetencje i potencjał kandydatów? Jak zminimalizować ryzyko nietrafionej rekrutacji i wybrać najlepszego pracownika? Wybór odpowiednich pytań, zadanych podczas spotkania z kandydatem, może znacząco wpłynąć na jakość decyzji rekrutacyjnych oraz na efektywność całego procesu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakie zagadnienia poruszyć w rozmowie z osobami ubiegającymi się o pracę w Twojej firmie oraz na co zwrócić szczególną uwagę.
Quiet Quitting – jaki ma wpływ na środowisko pracy i jak zapobiegać cichej rezygnacji?
Według raportu globalnego firmy Randstad Employer Brand Research 2024, kluczowym czynnikiem wpływającym na wzrost liczby pracowników, którzy szukają nowych możliwości zawodowych, jest zaburzenie work-life-balance. To także jeden z głównych katalizatorów coraz częściej odnotowywanego w firmach na całym świecie zjawiska, zwanego „cichą rezygnacją” (ang. Quiet Quitting). Może ono mieć daleko idące konsekwencje dla organizacji, wpływając na produktywność, morale i kulturę firmy. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest quiet quitting, jakie mogą być przyczyny postawy cichej rezygnacji pracowników, jakie konsekwencje dla biznesu i rynku pracy się z nią wiążą i wreszcie – jak jej zapobiegać.
Jakie są koszty nieudanej rekrutacji?
Według badania Sedlak & Sedlak i PwC koszt, jaki poniesie firma po odejściu pracownika w trakcie okresu próbnego wynosi 91 896 zł. Dodajmy, że mowa tu o szeregowym pracowniku, zarabiającym 5 943 zł brutto. Łatwo sobie wyobrazić, iż straty przedsiębiorstwa będą znacznie większe, gdy z pracy zrezygnuje osoba na stanowisku zarządczym bądź eksperckim. Co istotne, nieudana rekrutacja wiąże się nie tylko z konsekwencjami finansowymi, ale i operacyjnymi. Dla pracodawców istotne jest więc zrozumienie, jakie koszty wiążą się z niewłaściwym doborem pracowników oraz jak im przeciwdziałać. Wszystkie najpotrzebniejsze informacje znajdziesz w tym artykule.
Social media: