Jak wygląda współpraca z agencją pracy?

Agencje pracy tymczasowej to odpowiedź na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku pracy w Polsce. Agencja pracy dla obcokrajowców i osób z Polski oznacza możliwość skorzystania z szerokiej bazy pracowników, bez martwienia się o formalności i rekrutację. Dowiedz się, jak wygląda współpraca z pośrednictwem pracy w praktyce.

Współpraca z agencją pracy krok po kroku

Agencje pracy tymczasowej są kojarzone przede wszystkim z niewykwalifikowanymi pracownikami z zagranicy. W rzeczywistości pośrednicy, w tym agencja pracy ARTTIME, rekrutują osoby z Polski i zagranicy, skupiając się zarówno na pracownikach z kwalifikacjami, jak i bez. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorcy, który jasno określa wymagania swojej firmy.

Współpraca z zaufaną agencją pracy tymczasowej jest wygodna i bezpieczna. Wymaga od przedsiębiorcy podjęcia kilku prostych kroków.

 1. Wybór agencji pracy. Obecnie istnieje mnóstwo biur pośrednictwa pracy i niestety nie wszystkie działają uczciwie. Przed podjęciem współpracy należy sprawdzić, czy agencja znajduje się w Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Warto przejrzeć także opinie w sieci, które szybko wskażą na charakter stosowanych przez agencję praktyk.
 2. Kontakt z agencją zatrudnienia. Telefon lub e-mail do biura wybranej agencji pracy zakończy się spotkaniem z managerem, podczas którego obie strony przedstawią swoje warunki współpracy.
 3. Określenie potrzeb. Przedsiębiorca przedstawia managerowi agencji wszystkie wymagania i potrzeby związane z pracownikami.
 4. Oferta. Na podstawie wcześniejszych ustaleń agencja pracy przygotowuje indywidualną ofertę przedstawiającą warunki współpracy i wycenę.
 5. Umowa. Przedsiębiorca sprawdza warunki współpracy i jeśli się z nimi zgadza, podpisuje umowę, a agencja pracy przystępuje do procesu rekrutacji.
 6. Rekrutacja. Pracownicy agencji pracy rozpoczynają poszukiwania pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami.
 7. Zatrudnienie. Agencja pracy dla obcokrajowców i Polaków zatrudnia pracowników, a więc podpisuje z nimi umowy, wypłaca pensje, odprowadza składki i ustala kwestie urlopowe.
 8. Praca. Osoby zatrudnione przez agencję pracy pojawiają się w zakładzie przedsiębiorcy i wykonują powierzone przez niego zadania.

Korzyści współpracy z agencją pracy ARTTIME

ARTTIME to agencja pracy dla obcokrajowców i osób z Polski. Zajmujemy się rekrutacją i zatrudnianiem pracowników tymczasowych oraz specjalistów, oferujemy także leasing pracowników, pomoc w legalizacji zatrudnienia pracowników zagranicznych, wsparcie kadrowo-płacowe i fachowe doradztwo.

 • Współpraca z nami oznacza dostęp do bazy godnych zaufania pracowników.
 • Przejmujemy obowiązki rekrutacyjne i administracyjne, by przedsiębiorcy mogli całkowicie skupić się na rozwoju swojego biznesu.
 • Działamy w sposób transparentny i konkurencyjny. Oferujemy przejrzyste warunki współpracy.
 • Dbamy o dobro naszych Klientów — nie stosujemy nieuczciwych praktyk.
ile-kosztuje-pracownik-z-agencji-pracy

Ile kosztuje pracownik z agencji pracy?

Koszty współpracy z pośrednikami zatrudnienia są różne — każda agencja ustala je indywidualnie. W ARTTIME przygotowujemy bezpłatną wycenę usług, a koszt współpracy jest uzależniony od liczby i stopnia kwalifikacji pracowników. Nie stosujemy ukrytych kosztów, a podstawą naszego działania jest przejrzysta komunikacja z Klientem.

Kto kontroluje agencje pracy?

Nad działaniem agencji pracy czuwa marszałek województwa, posługując się wytycznymi z ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ponadto:

 • Agencje zatrudnienia są regularnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Pracy.
 • Marszałkowie województw prowadzą Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia, który jest ogólnodostępny i pozwala szybko sprawdzić, czy wybrany podmiot ma status agencji zatrudnienia (agencja pracy ARTTIME również znajduje się w rejestrze).
 • Współpraca z agencją pracy opiera się na pisemnej umowie, będącej efektem ustaleń obu stron.
 • Dobrą wskazówką dotyczącą jakości usług oferowanych przez agencje pracy są opinie Klientów widoczne w Google.

 

Wsparcie agencji pracy to duże ułatwienie dla przedsiębiorców i osób poszukujących zatrudnienia. Uczciwość i status agencji pracy można łatwo sprawdzić, co pozwala na podjęcie bezpiecznej i korzystnej współpracy.

Pozostałe wpisy:

Jakie zmiany wiążą się z dyrektywą unijną o jawności wynagrodzeń?

Jakie zmiany wiążą się z dyrektywą unijną o jawności wynagrodzeń?

W 2023 roku UE przyjęła dyrektywę, która ma na celu wprowadzenie większej przejrzystości w systemie płac. Kraje członkowskie zobowiązane są wprowadzić te regulacje do prawa krajowego w przeciągu maksymalnie 3 lat. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego jawność wynagrodzeń jest ważna, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika oraz jakie zmiany wiążą się z unijną dyrektywą.

Jak wygląda kontrola legalności zatrudnienia cudzoziemców?

Jak wygląda kontrola legalności zatrudnienia cudzoziemców?

Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce to proces, który wymaga przestrzegania określonych procedur i przepisów prawnych. W tym celu, wyznaczone przez państwo polskie organy przeprowadzają kontrole legalności – procedurę umożliwiającą walkę z nielegalnymi praktykami oraz wymuszającą odpowiednią postawę wśród pracodawców i pracujących w Polsce imigrantów. Na czym polega i jak wygląda kontrola legalności zatrudnienia? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Na czym polega leasing pracowniczy?

Na czym polega leasing pracowniczy?

W dynamicznym świecie biznesu, gdzie elastyczność i efektywność są kluczowe, firmy coraz częściej zwracają się ku nowatorskim rozwiązaniom w zakresie zarządzania personelem. Jedną z takich usprawnień jest leasing pracowniczy, który stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych form zatrudnienia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu i jego zaletom dla firm.

Social media: