Na czym polegają obowiązki pracownika magazynu?

Praca na magazynie ma dla zatrudnionych wiele plusów, a dynamiczny rozwój branży logistycznej sprawia, że ofert na rynku pracy nie brakuje. Kandydat na stanowisko magazyniera powinien cechować się między innymi sumiennością i dobrą kondycją fizyczną. Podpowiadamy, jakie są obowiązki pracownika magazynu i jakie wymagania należy spełnić, by otrzymać pracę na tym stanowisku.

Codzienne obowiązki pracowników magazynu

Praca na magazynie oznacza szereg obowiązków, które mogą różnić się w zależności od miejsca pracy. Większość zadań związanych z pracą na magazynie będzie można jednak ująć na wspólnej liście. Do codziennych obowiązków pracownika magazynu możemy zaliczyć:

● przyjmowanie dostaw,
● sortowanie towaru,
● kompletowanie, pakowanie i wysyłanie zamówień
● planowanie wykorzystania przestrzeni magazynowej
● oznaczanie kartonów i metkowanie produktów
● obsługa urządzeń magazynowych,
● kontrola stanów magazynowych,
● dbanie o porządek w miejscu pracy.

Praca na magazynie jest w pewnym stopniu powtarzalna i w dużym skrócie polega na przyjmowaniu dostaw, sortowaniu towaru, a następnie zbieraniu zamówień i przygotowywaniu paczek do wysyłki. W zależności od rodzaju produktów przechowywanych na magazynie, praca może wymagać większej lub mniejszej siły fizycznej. Istotnym elementem codzienności magazyniera jest również sprawdzanie zgodności dostaw z fakturami oraz systematyczne inwentaryzacje stanów magazynowych. Należy również wspomnieć, że pracownik magazynu musi wykonywać swoje obowiązki zgodnie z przepisami BHP.

Praca na magazynie: jakie są wymagania wobec kandydatów?

Pracownik magazynu powinien być osobą uczciwą, odpowiedzialną, rzetelną i sumienną. Znaczenie mają również umiejętności pracy w grupie. Dzięki temu pracownicy magazynowi dobrze radzą sobie z obowiązkami, a praca zespołu jest spójna, płynna i bezkonfliktowa. Pracodawcy oczekują zazwyczaj:

● zaangażowania i uczciwości,
● komunikatywności,
● punktualności,
● wykształcenia średniego lub zawodowego,
● czasem wymagana jest znajomości języka angielskiego,
● umiejętności obsługi pakietu MC Office.

Niektóre oferty pracy w magazynie są kierowane wyłącznie do mężczyzn posiadających uprawnienia do obsługi wózków widłowych. Dotyczy to stanowisk wymagających dźwigania i przenoszenia szczególnie ciężkich towarów. W wielu zakładach pracy zatrudnienie znajdą również kobiety oraz osoby bez dodatkowych umiejętności w postaci prawa jazdy i uprawnień na prowadzenie wózków widłowych.

praca-na-magazynie-wymagania

Ile zarabia pracownik magazynowy?

Wysokość pensji osób zatrudnionych w magazynie zależy od kilku czynników: doświadczenia, zakresu obowiązków, danej firmy, jej lokalizacji.
Według danych statystycznych (ze stycznia 2023 r) co drugi pracownik magazynowy otrzymuje pensję od 3 940 PLN do 5 150 PLN. 25% gorzej wynagradzanych magazynierów zarabia poniżej 3 940 PLN brutto. Na zarobki powyżej 5 150 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych pracowników magazynowych.

Jak przygotować się do pracy na magazynie?

Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B oraz uprawnienia na wózki widłowe mają większe szanse na znalezienie zatrudnienia w dobrej firmie. Nie wszystkie ogłoszenia o pracę na magazynie mają powyższe wymagania, ale bez wątpienia są to przydatne umiejętności, które zwiększają szanse na zatrudnienie.
Brak doświadczenia nie odbiera możliwości znalezienia pracy magazynowej. Ważne jest, by być przygotowanym na intensywną pracę fizyczną oraz konieczność rzetelnego sprawdzania dostaw i faktur. Magazynier musi również dbać o frekwencję — praca magazynowa wymaga pewnej elastyczności i dyspozycyjności, gdyż odbywa się w systemie zmianowym.

Co istotne, praca na magazynie daje perspektywy awansu, na przykład na stanowiska kierownicze. W tym celu warto rozwijać swoje umiejętności logistyczne poprzez odpowiednie studia lub szkolenia. Większe umiejętności i doświadczenie oznaczają lepszą pensję i korzystniejsze warunki zatrudnienia.

Praca na magazynie składa się z powtarzalnych i stosunkowo prostych obowiązków. Magazynier poszukiwany przez pracodawców to osoba uczciwa, odpowiedzialna i rzetelna, z dobrą kondycją fizyczną.

Pozostałe wpisy:

Karta pobytu – najważniejsze informacje, które musisz znać!

Karta pobytu – najważniejsze informacje, które musisz znać!

Osoby przybywające zza granicy do Polski, chcące przedłużyć swój pobyt w związku z zamiarem podjęcia pracy, wnioskują o zezwolenie na pobyt czasowy. Po pozytywnym rozpatrzeniu takiej prośby, cudzoziemiec może wnioskować o kartę pobytu. W tym artykule omówimy najważniejsze informacje dotyczące karty pobytu, odpowiemy też na najczęściej zadawane nam pytania przez naszych pracowników spoza Polski.

Oferty pracy dla obcokrajowców — gdzie ich szukać?

Oferty pracy dla obcokrajowców — gdzie ich szukać?

Oferty pracy dla cudzoziemców coraz liczniej pojawiają się na polskich portalach ogłoszeniowych. Przedsiębiorcy szukają godnych zaufania pracowników, nie zawsze z kwalifikacjami. Dowiedz się, gdzie warto szukać uczciwych ogłoszeń o pracę dla obcokrajowców!

Czym się różni umowa o pracę od umowy o pracę tymczasową?

Czym się różni umowa o pracę od umowy o pracę tymczasową?

Umowa o pracę w Polsce uważana jest za najlepszą formę zatrudnienia, przy której wszystkie inne umowy wypadają relatywnie słabo. To w wielu przypadkach stereotyp, o czym można się przekonać na podstawie umowy o pracę tymczasową. Poznaj wszystkie różnice między powyższymi typami zatrudnienia.

Social media: