Oferty pracy dla obcokrajowców — gdzie ich szukać?

Oferty pracy dla cudzoziemców coraz liczniej pojawiają się na polskich portalach ogłoszeniowych. Przedsiębiorcy szukają godnych zaufania pracowników, nie zawsze z kwalifikacjami. Dowiedz się, gdzie warto szukać uczciwych ogłoszeń o pracę dla obcokrajowców!

Jak znaleźć pracę dla obcokrajowca w Polsce?

Polski rynek pracy jest otwarty na obcokrajowców, dlatego znalezienie pracy dla cudzoziemca w Polsce jest coraz łatwiejsze. Pracownicy ze Wschodu, w tym pracownicy z Azji i Ukrainy, mają kilka sposobów na poszukiwanie ogłoszeń o pracę, a wiele z nich pozwala na znalezienie zatrudnienia jeszcze przed przyjazdem do kraju.

 • Serwisy ogłoszeniowe i portale pracy to szybki i prosty sposób na znalezienie wielu interesujących propozycji pracy. Polskie portale pracy zawierają również ogłoszenia skierowane bezpośrednio do obcokrajowców. Istnieją również całe serwisy poświęcone zagranicznym pracownikom.
 • Agencja pracy to popularna i bezpieczna alternatywa dla ogłoszeń dostępnych w sieci. Współpraca z agencją pracy zapewnia nie tylko zatrudnienie, ale także chroni przed nieuczciwymi pracodawcami.
 • Media społecznościowe także zawierają oferty pracy dla obcokrajowców. Dotyczy to zarówno portali stworzonych w celach rekrutacyjnych (LinkedIn, GoldenLine), jak i portali rozrywkowych typu Facebook.
 • Kontakt z firmami jest opcją dla osób, które wiedzą, gdzie konkretnie chcą pracować. Duże firmy publikują ogłoszenia o pracę bezpośrednio na swoich stronach WWW. Nie zaszkodzi również skorzystać z zakładki KONTAKT i spytać o pracę.
 • Znajomi i członkowie rodziny także mogą pomóc w znalezieniu pracy, zwłaszcza jeśli sami przebywają i pracują w Polsce.
 • Targi pracy to dobra okazja do znalezienia dobrego pracodawcy. By z niej skorzystać, trzeba być na bieżąco z aktualnie organizowanymi wydarzeniami.

Szukanie pracy w Polsce — na co należy uważać?

Oferty pracy dla cudzoziemców w Internecie są liczne i w większości napisane w sposób przystępny dla osób ze słabą znajomością języka polskiego. Wiele ofert jest dostępnych także w języku ukraińskim. Dzięki temu każda osoba, która wie, jak korzystać z Internetu, znajdzie pracę dla siebie. Niestety, zarówno obywatele kraju, jak i pracownicy zagraniczni muszą liczyć się z ryzykiem trafienia na nieuczciwych pracodawców bądź oszustów wyłudzających pieniądze.

 • Odpowiadaj na ogłoszenia o pracę umieszczone na portalach cieszących się zaufaniem. Opinie na temat każdego z nich znajdziesz w sieci. Nie udostępniaj swoich wrażliwych danych podejrzanym serwisom.
 • Nie aplikuj na podejrzane oferty pracy dla obcokrajowców. To m.in. propozycje pracy z darmowym okresem próbnym, bez sprecyzowanych wymagań, czy obiecujące podejrzanie duże zarobki na start.
 • Jeżeli już w procesie rekrutacji jesteś proszony o skan dowodu osobistego, odmów. To może być próba wyłudzenia danych!
 • Oferty pracy dla cudzoziemców są naprawdę liczne, dlatego pamiętaj, że nie musisz pracować w miejscu, w którym źle Cię traktują lub oferują bardzo niskie wynagrodzenie.
 • Nie wspieraj procesu nielegalnego zatrudnienia — jeśli pracodawca nie chce podpisać z Tobą umowy lub nie dotrzymuje warunków umowy, skorzystaj ze wsparcia Państwowej Inspekcji Pracy.
praca-dla-obcokrajowcow

Czy warto szukać pracy dla obcokrajowców w agencjach zatrudnienia?

Wraz z otwarciem polskiego rynku pracy na pracowników zagranicznych pojawiły się także agencje zatrudnienia. Można powiedzieć, że agencja pracy tymczasowej to odpowiedź na potrzeby polskich przedsiębiorców i obcokrajowców szukających pracy. Dzięki wsparciu agencji obie strony mają pewność legalnej współpracy na przejrzystych, uczciwych warunkach.

 • Współpraca z agencją pracy tymczasowej to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które szukają pracy w Polsce po raz pierwszy.
 • Agencje zatrudnienia przestrzegają przepisów i nie stosują nielegalnych praktyk, dlatego są gwarantem bezpiecznego zatrudnienia.
 • Oferty pracy dla obcokrajowców publikowane przez agencje pracy są zróżnicowane, dzięki czemu praktycznie każdy pracownik ma szansę na znalezienie zatrudnienia.
 • Pracownicy agencji mają doświadczenie we współpracy z polskimi przedsiębiorcami i nie dają się zwieść sztuczkom nieuczciwych przedsiębiorców. Co za tym idzie, nie narażają pracowników na niekorzystne współprace.

Obawiasz się, że zostaniesz oszukany przez fałszywą agencję? Istnieje prosty sposób na sprawdzenie potencjalnego pracodawcy. Każda zweryfikowana agencja pracy jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia, dostępnym publicznie w sieci. Wpisz nazwę agencji w wyszukiwarce na stronie KRAZ, a dowiesz się, czy masz do czynienia z prawdziwą agencją zatrudnienia.

Pozostałe wpisy:

Karta pobytu – najważniejsze informacje, które musisz znać!

Karta pobytu – najważniejsze informacje, które musisz znać!

Osoby przybywające zza granicy do Polski, chcące przedłużyć swój pobyt w związku z zamiarem podjęcia pracy, wnioskują o zezwolenie na pobyt czasowy. Po pozytywnym rozpatrzeniu takiej prośby, cudzoziemiec może wnioskować o kartę pobytu. W tym artykule omówimy najważniejsze informacje dotyczące karty pobytu, odpowiemy też na najczęściej zadawane nam pytania przez naszych pracowników spoza Polski.

Czym się różni umowa o pracę od umowy o pracę tymczasową?

Czym się różni umowa o pracę od umowy o pracę tymczasową?

Umowa o pracę w Polsce uważana jest za najlepszą formę zatrudnienia, przy której wszystkie inne umowy wypadają relatywnie słabo. To w wielu przypadkach stereotyp, o czym można się przekonać na podstawie umowy o pracę tymczasową. Poznaj wszystkie różnice między powyższymi typami zatrudnienia.

Na czym polega zatrudnienie przez agencję pracy?

Na czym polega zatrudnienie przez agencję pracy?

Na czym polega zatrudnienie przez agencję pracy w praktyce, komu poleca się to rozwiązanie i czy praca w takiej formie jest bezpieczna? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Social media: