Wzór podziękowania za udział w rekrutacji

Podziękowanie za udział w rekrutacji może się wydawać stratą czasu, jednak w rzeczywistości jest to istotny element procesu rekrutacyjnego. W jaki sposób wpływa na wizerunek firmy i jak wygląda prawidłowy wzór podziękowania za udział w rekrutacji? Sprawdź nasze wskazówki.

W jaki sposób podziękowanie za rekrutację wpływa na wizerunek firmy?

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto wysyłać wiadomości z podziękowaniem za udział w rekrutacji. Może się wydawać, że kandydaci, których ostatecznie nie zatrudniono do pracy, nie są istotni dla firmy, wobec czego nie należy poświęcać im czasu. To jednak błędne założenie, które może negatywnie odbić się na wizerunku organizacji.

 

  • Brak podziękowania za rekrutację sprawia, że kandydat niecierpliwi się w oczekiwaniu na odpowiedź. To może powodować frustrację i skłaniać do pisania negatywnych opinii na temat firmy.
  • Ignorowanie odrzuconych kandydatów może być uznane za przejaw braku szacunku, co tworzy wizerunek firmy bezwzględnej i nieliczącej się z pracownikami.
  • Wiadomość zwrotna wysyłana do każdej osoby biorącej udział w rekrutacji to dojrzałe podejście, które zaprocentuje w momencie przyszłych rekrutacji.

Jak prawidłowo napisać podziękowanie za rekrutację?

Podziękowanie za rekrutację powinno zawierać kilka elementów, dzięki którym wiadomość nabierze profesjonalnego, a zarazem pozytywnego charakteru. Upewnij się, że przygotowany przez Ciebie wzór podziękowania za rekrutację zawiera poniższe elementy.

 

  • Dane osobowe kandydata, dzięki którym podziękowanie nie będzie sprawiało wrażenia bezosobowego.
  • Słowa podziękowania za udział w rekrutacji.
  • Informacja zwrotna — krótko o tym, dlaczego aplikacja kandydata została odrzucona.
  • Zachęta do dalszych poszukiwań pracy, opcjonalnie wskazanie mocnych stron kandydata.
wzor-podziekowania-za-udzial-w-rekrutacji

Wzór podziękowania za rekrutację

Warto podkreślić, że wzór podziękowania za rekrutację to jedynie wskazówka. Przygotowanie własnej wiadomości jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż korzystanie z gotowych wzorów. Poniższy przykład może posłużyć za inspirację, a niewielkie modyfikacje pomogą Ci uzyskać spersonalizowane podziękowanie za rekrutację.

Szanowny/Szanowna [Imię Kandydata],

Chciałabym serdecznie podziękować za udział w procesie rekrutacji na stanowisko [nazwa stanowiska] w naszej firmie [nazwa firmy]. Z przykrością informuję, że zdecydowaliśmy się na wybór innego kandydata. Podjęliśmy taką decyzję z powodu Pana/Pani niewielkiego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku.

Jednocześnie pragnę zapewnić, że jestem pod wrażeniem Pana/Pani umiejętności oraz profesjonalizmu. Chciałabym podkreślić, że Pana/Pani aplikacja pozostawiła po sobie pozytywne wrażenie. Mam nadzieję, że szybko odnajdzie Pani/Pan możliwość realizacji talentów w innej organizacji.

Życzę powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Z poważaniem,

[Imię i Nazwisko Rekrutera]

[Tytuł lub Stanowisko Rekrutera]

[Adres E-mail Rekrutera]

Agencja pracy wsparciem dla procesów rekrutacyjnych

Rekrutacja nowych pracowników to angażujące i czasochłonne zadanie, dlatego wielu przedsiębiorców sięga po wsparcie, którym jest dobra agencja pracy. Pomoc wykwalifikowanych rekruterów z agencji oznacza brak troski o formalności, oszczędność czasu, a także dostęp do szerokiej bazy wykwalifikowanych pracowników, w tym pracowników z Ukrainy i Azji.

Jeśli procesy rekrutacyjne pochłaniają zbyt wiele Twoich zasobów, sprawdź, jaką ofertę może przygotować dla Ciebie agencja pracy ARTTIME. Więcej informacji o pośrednictwie pracy znajdziesz na naszej stronie.

Pozostałe wpisy:

Co to jest wywiad behawioralny w rekrutacji?

Co to jest wywiad behawioralny w rekrutacji?

Wywiad behawioralny, stosowany świadomie i z pełnym zaangażowaniem, może stać się bardzo skutecznym, minimalizującym ryzyko nietrafionej rekrutacji, narzędziem HR. Pozwala on nie tylko trafnie ocenić kompetencje kandydatów, ale również stworzyć podstawy dla przyszłej, owocnej współpracy. Jeśli zależy Ci na precyzyjnym dopasowaniu pracowników do ról oraz budowaniu zespołów opartych na zaufaniu, skuteczności i autentycznych kompetencjach, warto głębiej zainteresować się metodą wywiadu behawioralnego.

Prawa i obowiązki pracownika tymczasowego, pracodawcy-użytkownika oraz agencji pracy

Prawa i obowiązki pracownika tymczasowego, pracodawcy-użytkownika oraz agencji pracy

Praca tymczasowa jest formą zatrudnienia, w której uczestniczą trzy podmioty: pracownik tymczasowy, agencja pracy tymczasowej oraz pracodawca użytkownik. Każdy z nich posiada określone prawa i obowiązki, które regulują ich wzajemne relacje. Jeśli rozważasz nawiązanie współpracy z agencją lub chcesz lepiej zrozumieć mechanizm działania pracy tymczasowej, ten artykuł jest dla Ciebie.

7 obszarów, w których praca tymczasowa może zapewnić Ci oszczędności

7 obszarów, w których praca tymczasowa może zapewnić Ci oszczędności

Czy praca tymczasowa to rozwiązanie odpowiednie dla Twojej firmy? Co tak naprawdę oznacza termin pracy tymczasowej i jak najefektywniej wykorzystać jej potencjał? Jakie korzyści zapewnia usługa pracy tymczasowej świadczona przez agencję pracy, taką jak ARTTIME? Zapoznaj się z tym krótkim poradnikiem, by podjąć świadomą decyzję o optymalizacji kosztów zatrudnienia w swoim zakładzie.

Social media:

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.