Wzór podziękowania za udział w rekrutacji

Podziękowanie za udział w rekrutacji może się wydawać stratą czasu, jednak w rzeczywistości jest to istotny element procesu rekrutacyjnego. W jaki sposób wpływa na wizerunek firmy i jak wygląda prawidłowy wzór podziękowania za udział w rekrutacji? Sprawdź nasze wskazówki.

W jaki sposób podziękowanie za rekrutację wpływa na wizerunek firmy?

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto wysyłać wiadomości z podziękowaniem za udział w rekrutacji. Może się wydawać, że kandydaci, których ostatecznie nie zatrudniono do pracy, nie są istotni dla firmy, wobec czego nie należy poświęcać im czasu. To jednak błędne założenie, które może negatywnie odbić się na wizerunku organizacji.

 

  • Brak podziękowania za rekrutację sprawia, że kandydat niecierpliwi się w oczekiwaniu na odpowiedź. To może powodować frustrację i skłaniać do pisania negatywnych opinii na temat firmy.
  • Ignorowanie odrzuconych kandydatów może być uznane za przejaw braku szacunku, co tworzy wizerunek firmy bezwzględnej i nieliczącej się z pracownikami.
  • Wiadomość zwrotna wysyłana do każdej osoby biorącej udział w rekrutacji to dojrzałe podejście, które zaprocentuje w momencie przyszłych rekrutacji.

Jak prawidłowo napisać podziękowanie za rekrutację?

Podziękowanie za rekrutację powinno zawierać kilka elementów, dzięki którym wiadomość nabierze profesjonalnego, a zarazem pozytywnego charakteru. Upewnij się, że przygotowany przez Ciebie wzór podziękowania za rekrutację zawiera poniższe elementy.

 

  • Dane osobowe kandydata, dzięki którym podziękowanie nie będzie sprawiało wrażenia bezosobowego.
  • Słowa podziękowania za udział w rekrutacji.
  • Informacja zwrotna — krótko o tym, dlaczego aplikacja kandydata została odrzucona.
  • Zachęta do dalszych poszukiwań pracy, opcjonalnie wskazanie mocnych stron kandydata.
wzor-podziekowania-za-udzial-w-rekrutacji

Wzór podziękowania za rekrutację

Warto podkreślić, że wzór podziękowania za rekrutację to jedynie wskazówka. Przygotowanie własnej wiadomości jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż korzystanie z gotowych wzorów. Poniższy przykład może posłużyć za inspirację, a niewielkie modyfikacje pomogą Ci uzyskać spersonalizowane podziękowanie za rekrutację.

Szanowny/Szanowna [Imię Kandydata],

Chciałabym serdecznie podziękować za udział w procesie rekrutacji na stanowisko [nazwa stanowiska] w naszej firmie [nazwa firmy]. Z przykrością informuję, że zdecydowaliśmy się na wybór innego kandydata. Podjęliśmy taką decyzję z powodu Pana/Pani niewielkiego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku.

Jednocześnie pragnę zapewnić, że jestem pod wrażeniem Pana/Pani umiejętności oraz profesjonalizmu. Chciałabym podkreślić, że Pana/Pani aplikacja pozostawiła po sobie pozytywne wrażenie. Mam nadzieję, że szybko odnajdzie Pani/Pan możliwość realizacji talentów w innej organizacji.

Życzę powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Z poważaniem,

[Imię i Nazwisko Rekrutera]

[Tytuł lub Stanowisko Rekrutera]

[Adres E-mail Rekrutera]

Agencja pracy wsparciem dla procesów rekrutacyjnych

Rekrutacja nowych pracowników to angażujące i czasochłonne zadanie, dlatego wielu przedsiębiorców sięga po wsparcie, którym jest dobra agencja pracy. Pomoc wykwalifikowanych rekruterów z agencji oznacza brak troski o formalności, oszczędność czasu, a także dostęp do szerokiej bazy wykwalifikowanych pracowników, w tym pracowników z Ukrainy i Azji.

Jeśli procesy rekrutacyjne pochłaniają zbyt wiele Twoich zasobów, sprawdź, jaką ofertę może przygotować dla Ciebie agencja pracy ARTTIME. Więcej informacji o pośrednictwie pracy znajdziesz na naszej stronie.

Pozostałe wpisy:

Jakie zmiany wiążą się z dyrektywą unijną o jawności wynagrodzeń?

Jakie zmiany wiążą się z dyrektywą unijną o jawności wynagrodzeń?

W 2023 roku UE przyjęła dyrektywę, która ma na celu wprowadzenie większej przejrzystości w systemie płac. Kraje członkowskie zobowiązane są wprowadzić te regulacje do prawa krajowego w przeciągu maksymalnie 3 lat. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego jawność wynagrodzeń jest ważna, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika oraz jakie zmiany wiążą się z unijną dyrektywą.

Jak wygląda kontrola legalności zatrudnienia cudzoziemców?

Jak wygląda kontrola legalności zatrudnienia cudzoziemców?

Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce to proces, który wymaga przestrzegania określonych procedur i przepisów prawnych. W tym celu, wyznaczone przez państwo polskie organy przeprowadzają kontrole legalności – procedurę umożliwiającą walkę z nielegalnymi praktykami oraz wymuszającą odpowiednią postawę wśród pracodawców i pracujących w Polsce imigrantów. Na czym polega i jak wygląda kontrola legalności zatrudnienia? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Na czym polega leasing pracowniczy?

Na czym polega leasing pracowniczy?

W dynamicznym świecie biznesu, gdzie elastyczność i efektywność są kluczowe, firmy coraz częściej zwracają się ku nowatorskim rozwiązaniom w zakresie zarządzania personelem. Jedną z takich usprawnień jest leasing pracowniczy, który stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych form zatrudnienia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu i jego zaletom dla firm.

Social media: