Wzór podziękowania za udział w rekrutacji

Podziękowanie za udział w rekrutacji może się wydawać stratą czasu, jednak w rzeczywistości jest to istotny element procesu rekrutacyjnego. W jaki sposób wpływa na wizerunek firmy i jak wygląda prawidłowy wzór podziękowania za udział w rekrutacji? Sprawdź nasze wskazówki.

W jaki sposób podziękowanie za rekrutację wpływa na wizerunek firmy?

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto wysyłać wiadomości z podziękowaniem za udział w rekrutacji. Może się wydawać, że kandydaci, których ostatecznie nie zatrudniono do pracy, nie są istotni dla firmy, wobec czego nie należy poświęcać im czasu. To jednak błędne założenie, które może negatywnie odbić się na wizerunku organizacji.

 

  • Brak podziękowania za rekrutację sprawia, że kandydat niecierpliwi się w oczekiwaniu na odpowiedź. To może powodować frustrację i skłaniać do pisania negatywnych opinii na temat firmy.
  • Ignorowanie odrzuconych kandydatów może być uznane za przejaw braku szacunku, co tworzy wizerunek firmy bezwzględnej i nieliczącej się z pracownikami.
  • Wiadomość zwrotna wysyłana do każdej osoby biorącej udział w rekrutacji to dojrzałe podejście, które zaprocentuje w momencie przyszłych rekrutacji.

Jak prawidłowo napisać podziękowanie za rekrutację?

Podziękowanie za rekrutację powinno zawierać kilka elementów, dzięki którym wiadomość nabierze profesjonalnego, a zarazem pozytywnego charakteru. Upewnij się, że przygotowany przez Ciebie wzór podziękowania za rekrutację zawiera poniższe elementy.

 

  • Dane osobowe kandydata, dzięki którym podziękowanie nie będzie sprawiało wrażenia bezosobowego.
  • Słowa podziękowania za udział w rekrutacji.
  • Informacja zwrotna — krótko o tym, dlaczego aplikacja kandydata została odrzucona.
  • Zachęta do dalszych poszukiwań pracy, opcjonalnie wskazanie mocnych stron kandydata.
wzor-podziekowania-za-udzial-w-rekrutacji

Wzór podziękowania za rekrutację

Warto podkreślić, że wzór podziękowania za rekrutację to jedynie wskazówka. Przygotowanie własnej wiadomości jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż korzystanie z gotowych wzorów. Poniższy przykład może posłużyć za inspirację, a niewielkie modyfikacje pomogą Ci uzyskać spersonalizowane podziękowanie za rekrutację.

Szanowny/Szanowna [Imię Kandydata],

Chciałabym serdecznie podziękować za udział w procesie rekrutacji na stanowisko [nazwa stanowiska] w naszej firmie [nazwa firmy]. Z przykrością informuję, że zdecydowaliśmy się na wybór innego kandydata. Podjęliśmy taką decyzję z powodu Pana/Pani niewielkiego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku.

Jednocześnie pragnę zapewnić, że jestem pod wrażeniem Pana/Pani umiejętności oraz profesjonalizmu. Chciałabym podkreślić, że Pana/Pani aplikacja pozostawiła po sobie pozytywne wrażenie. Mam nadzieję, że szybko odnajdzie Pani/Pan możliwość realizacji talentów w innej organizacji.

Życzę powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Z poważaniem,

[Imię i Nazwisko Rekrutera]

[Tytuł lub Stanowisko Rekrutera]

[Adres E-mail Rekrutera]

Agencja pracy wsparciem dla procesów rekrutacyjnych

Rekrutacja nowych pracowników to angażujące i czasochłonne zadanie, dlatego wielu przedsiębiorców sięga po wsparcie, którym jest dobra agencja pracy. Pomoc wykwalifikowanych rekruterów z agencji oznacza brak troski o formalności, oszczędność czasu, a także dostęp do szerokiej bazy wykwalifikowanych pracowników, w tym pracowników z Ukrainy i Azji.

Jeśli procesy rekrutacyjne pochłaniają zbyt wiele Twoich zasobów, sprawdź, jaką ofertę może przygotować dla Ciebie agencja pracy ARTTIME. Więcej informacji o pośrednictwie pracy znajdziesz na naszej stronie.

Pozostałe wpisy:

Skuteczny onboarding krok po kroku

Skuteczny onboarding krok po kroku

Wdrażanie nowych pracowników to jeden z najważniejszych procesów w każdej organizacji. To właśnie onboarding decyduje o tym, jak szybko i efektywnie nowy członek zespołu zacznie realizować swoje zadania, a także o jego zaangażowaniu i lojalności wobec firmy. Niestety, wiele organizacji nadal traktuje onboarding jako formalność, ograniczając go do przekazania niezbędnych dokumentów i pokazania biura. Tymczasem skuteczny onboarding to klucz do sukcesu – zarówno nowego pracownika, jak i całej organizacji.

Dlaczego kandydaci nie przychodzą na rozmowę kwalifikacyjną?

Dlaczego kandydaci nie przychodzą na rozmowę kwalifikacyjną?

Mimo odpowiednio zaplanowanych działań, zdarza się, że kandydaci nie pojawiają się na umówionych rozmowach kwalifikacyjnych. Część z nich nawet nie informuje rekrutera o swojej rezygnacji. To sytuacja frustrująca, szczególnie w kontekście czasu i zasobów, które firma poświęciła na wyselekcjonowanie kandydatów, umówienie i przygotowanie spotkania. Dlaczego tak się dzieje i jak można temu zapobiec? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz praktyczne wskazówki.

Jak zbudować zespół sprzedaży z efektem synergii

Jak zbudować zespół sprzedaży z efektem synergii

Stoisz przed wyzwaniem zbudowania lub rozszerzenia zespołu handlowców? Zastanawiasz się, co zrobić, aby ich wyniki były jak najwyższe i jednocześnie osiągane bez niezdrowej, spalającej rywalizacji? Efektywność sales teamu ma źródło nie tylko w indywidualnych talentach, ale przede wszystkim w zdolności do współpracy, wspólnego rozwiązywania problemów i realizowania celów w sposób, który daje więcej niż suma indywidualnych możliwości sprzedawców.

Social media: