Na czym polega zatrudnienie przez agencję pracy?
Na czym polega zatrudnienie przez agencję pracy w praktyce, komu poleca się to rozwiązanie i czy praca w takiej formie jest bezpieczna? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Czym się zajmuje agencja pracy?
Pośrednictwo pracy zyskuje coraz większą popularność, o czym świadczy rosnąca liczba ofert publikowanych przez agencje pracy. Są to firmy, które pomagają osobom szukającym zatrudnienia (w dużej mierze cudzoziemcom) w znalezieniu bezpiecznej, odpowiadającej kwalifikacjom kandydata pracy zarobkowej. Z drugiej strony, agencja odpowiada na potrzeby firm, wyszukując dla nich najlepiej dopasowanych i solidnych pracowników. Ponadto, bardzo często biura pośrednictwa pracy świadczą usługi doradcze, pomagają w zalegalizowaniu pobytu i pracy cudzoziemca w Polsce. Warto podkreślić, że pracownik zatrudniony przez agencję pracy otrzymuje pełne wynagrodzenie i ma opłacone składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Pośrednictwo pracy odciąża pracodawców i stanowi duże ułatwienie dla osób poszukujących zatrudnienia. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą zwłaszcza agencje pracy tymczasowej, które są świetnym rozwiązaniem dla osób bez doświadczenia, mających trudności ze znalezieniem stałej pracy lub poszukujących dodatkowego zarobku.
Czy warto zatrudnić się przez agencję pracy? Co daje praca tymczasowa?
Wokół agencji pracy narosło wiele mitów, powstałych z winy oszustów. Na szczęście, nierzetelne firmy można szybko zweryfikować. Zatrudnienie przez renomowaną agencję pracy zapewnia pracownikowi bezpieczne, dopasowane do wymagań zatrudnienie oraz szereg innych korzyści. Wśród nich możemy wymienić:
- szansa na korzystne wynagrodzenie bez stałych zobowiązań zawodowych,
- możliwość zdobycia doświadczenia w najlepszych firmach,
- sposób na podreperowanie domowego budżetu,
- dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej.
- zatrudnienie wliczające się do stażu pracy,
- składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
- prawo do urlopu.
Jeśli właśnie szukasz pracy, koniecznie skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoją wiadomość w maksymalnie 12 godzin. Rekrutacja jest bardzo prosta, wystarczy, że z nami porozmawiasz (przez telefon). Po otrzymaniu pozytywnej opinii, zostaniesz zaproszona/zaproszony do naszego biura. Podczas spotkania opowiemy Ci, na czym będą polegały Twoje obowiązki i podpiszesz z nami umowę.
Zapraszamy do kontaktu!
Warto również odpowiedzieć na kluczowe pytanie: kto płaci wynagrodzenie pracownikowi tymczasowemu zatrudnionemu przez agencję pracy? Osoby poszukujące zatrudnienia często myślą, że agencja pracy pobiera prowizję od pracowników, przez co wynagrodzenie jest niższe. To mit, ponieważ koszty utrzymania pracownika leżą po stronie przedsiębiorcy poszukującego pracowników za pośrednictwem agencji pracy.
Dlaczego firma zatrudnia przez agencję pracy?
Skoro agencja pracy pobiera prowizję od pracodawców, można się zastanawiać, dlaczego zatem pośrednictwo pracy jest tak chętnie wybierane przez właścicieli firm. Odpowiedź jest prosta. W ramach umowy z przedsiębiorstwem, agencja pracy przejmuje gros obowiązków od pracodawcy. Należy do nich na przykład rekrutowanie pracowników, obsługa kadr i płac. Pośrednictwo pracy pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcom mnóstwo czasu. Dzięki temu wszyscy są na pozycji wygranej: właściciel firmy — bo ma mniej obowiązków, agencja pracy — bo zarabia na swoje utrzymanie i pracownik — bo zyskuje dostęp do korzystnych warunków zatrudnienia.
Podsumowanie
Obecny rynek pracy charakteryzuje się niską stopą bezrobocia, a to oznacza, że potencjalny pracownik może przebierać w ofertach. Warto to wykorzystać i szukać jak najlepszych ofert, a w międzyczasie można też postawić na pracę tymczasową, z mniejszymi zobowiązaniami. Zatrudnienie przez agencję pracy to polecana opcja, pozwalająca na dobre zarobki, zatrudnienie zabezpieczone umową oraz rozwój w dobrych firmach. Na koniec warto również wspomnieć, iż wielu pracowników tymczasowych zatrudnionych przez agencję pracy pozostaje w firmie na stałe.
Pozostałe wpisy:

Kiedy zmienić pracę? 8 symptomów, które warto przeanalizować
Rozważania nad zmianą pracy są naturalnym etapem rozwoju zawodowego. Być może właśnie mierzysz się z uczuciem frustracji lub rezygnacji, w związku ze swoim obecnym miejscem pracy. Zadania, które wykonujesz codziennie nie przynoszą Ci satysfakcji? Stres urasta do takich rozmiarów, że tracisz radość z życia? Warto rozpoznać oznaki wskazujące, że zmiana pracy może być właśnie tym, czego potrzebujesz, by odzyskać satysfakcję, motywację i poczucie spełnienia. Przeczytaj uważnie poniższe symptomy i zastanów się, czy któryś z nich nie dotyczy właśnie Ciebie.

Jak negocjować wynagrodzenie na rozmowie rekrutacyjnej?
Rozmowa o wynagrodzeniu może być dla wielu kandydatów bardzo stresującym momentem w procesie rekrutacyjnym. Obawa przed „zawyżeniem” lub „zaniżeniem” swoich oczekiwań, brak pewności co do realiów rynkowych czy lęk przed odrzuceniem sprawiają, że osoby ubiegające się o pracę nie wykorzystują w pełni potencjału negocjacji. Tymczasem umiejętność rozmowy o wynagrodzeniu jest niezwykle ważna nie tylko dla samej rekrutacji, ale również dla przyszłej pozycji zawodowej.

Rola Business Development Managera – kim jest i dlaczego jego praca ma kluczowe znaczenie?
Business Development Manager (BDM) to nie tylko stanowisko – to rola strategiczna, wymagająca wizji, kompetencji negocjacyjnych oraz zdolności do identyfikowania i wykorzystywania rynkowych szans. W firmach chcących aktywnie budować swoją przewagę konkurencyjną, BDM pełni funkcję pomostu pomiędzy strategią firmy a rzeczywistą ekspansją rynkową. Jego praca bezpośrednio wpływa na rozwój organizacji, zwiększanie przychodów i budowanie długoterminowej wartości. Dowiedz się, czym tak naprawdę zajmuje się Business Development Manager, na jakie zarobki może liczyć i jak odnieść sukces na tym stanowisku.
Social media: