Na czym polega zatrudnienie przez agencję pracy?

Na czym polega zatrudnienie przez agencję pracy w praktyce, komu poleca się to rozwiązanie i czy praca w takiej formie jest bezpieczna? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Czym się zajmuje agencja pracy?

Pośrednictwo pracy zyskuje coraz większą popularność, o czym świadczy rosnąca liczba ofert publikowanych przez agencje pracy. Są to firmy, które pomagają osobom szukającym zatrudnienia (w dużej mierze cudzoziemcom) w znalezieniu bezpiecznej, odpowiadającej kwalifikacjom kandydata pracy zarobkowej. Z drugiej strony, agencja odpowiada na potrzeby firm, wyszukując dla nich najlepiej dopasowanych i solidnych pracowników. Ponadto, bardzo często biura pośrednictwa pracy świadczą usługi doradcze, pomagają w zalegalizowaniu pobytu i pracy cudzoziemca w Polsce. Warto podkreślić, że pracownik zatrudniony przez agencję pracy otrzymuje pełne wynagrodzenie i ma opłacone składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Pośrednictwo pracy odciąża pracodawców i stanowi duże ułatwienie dla osób poszukujących zatrudnienia. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą zwłaszcza agencje pracy tymczasowej, które są świetnym rozwiązaniem dla osób bez doświadczenia, mających trudności ze znalezieniem stałej pracy lub poszukujących dodatkowego zarobku.

Czy warto zatrudnić się przez agencję pracy? Co daje praca tymczasowa?

Wokół agencji pracy narosło wiele mitów, powstałych z winy oszustów. Na szczęście, nierzetelne firmy można szybko zweryfikować. Zatrudnienie przez renomowaną agencję pracy zapewnia pracownikowi bezpieczne, dopasowane do wymagań zatrudnienie oraz szereg innych korzyści. Wśród nich możemy wymienić:

  • szansa na korzystne wynagrodzenie bez stałych zobowiązań zawodowych,
  • możliwość zdobycia doświadczenia w najlepszych firmach,
  • sposób na podreperowanie domowego budżetu,
  • dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej.
  • zatrudnienie wliczające się do stażu pracy,
  • składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
  • prawo do urlopu.

Jeśli właśnie szukasz pracy, koniecznie skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoją wiadomość w maksymalnie 12 godzin. Rekrutacja jest bardzo prosta, wystarczy, że z nami porozmawiasz (przez telefon). Po otrzymaniu pozytywnej opinii, zostaniesz zaproszona/zaproszony do naszego biura. Podczas spotkania opowiemy Ci, na czym będą polegały Twoje obowiązki i podpiszesz z nami umowę.

Zapraszamy do kontaktu!

Warto również odpowiedzieć na kluczowe pytanie: kto płaci wynagrodzenie pracownikowi tymczasowemu zatrudnionemu przez agencję pracy? Osoby poszukujące zatrudnienia często myślą, że agencja pracy pobiera prowizję od pracowników, przez co wynagrodzenie jest niższe. To mit, ponieważ koszty utrzymania pracownika leżą po stronie przedsiębiorcy poszukującego pracowników za pośrednictwem agencji pracy.

agencja-pracy-zasady-zatrudniania

Dlaczego firma zatrudnia przez agencję pracy?

Skoro agencja pracy pobiera prowizję od pracodawców, można się zastanawiać, dlaczego zatem pośrednictwo pracy jest tak chętnie wybierane przez właścicieli firm. Odpowiedź jest prosta. W ramach umowy z przedsiębiorstwem, agencja pracy przejmuje gros obowiązków od pracodawcy. Należy do nich na przykład rekrutowanie pracowników, obsługa kadr i płac. Pośrednictwo pracy pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcom mnóstwo czasu. Dzięki temu wszyscy są na pozycji wygranej: właściciel firmy — bo ma mniej obowiązków, agencja pracy — bo zarabia na swoje utrzymanie i pracownik — bo zyskuje dostęp do korzystnych warunków zatrudnienia.

Podsumowanie

Obecny rynek pracy charakteryzuje się niską stopą bezrobocia, a to oznacza, że potencjalny pracownik może przebierać w ofertach. Warto to wykorzystać i szukać jak najlepszych ofert, a w międzyczasie można też postawić na pracę tymczasową, z mniejszymi zobowiązaniami. Zatrudnienie przez agencję pracy to polecana opcja, pozwalająca na dobre zarobki, zatrudnienie zabezpieczone umową oraz rozwój w dobrych firmach. Na koniec warto również wspomnieć, iż wielu pracowników tymczasowych zatrudnionych przez agencję pracy pozostaje w firmie na stałe.

 

Pozostałe wpisy:

Karta pobytu – najważniejsze informacje, które musisz znać!

Karta pobytu – najważniejsze informacje, które musisz znać!

Osoby przybywające zza granicy do Polski, chcące przedłużyć swój pobyt w związku z zamiarem podjęcia pracy, wnioskują o zezwolenie na pobyt czasowy. Po pozytywnym rozpatrzeniu takiej prośby, cudzoziemiec może wnioskować o kartę pobytu. W tym artykule omówimy najważniejsze informacje dotyczące karty pobytu, odpowiemy też na najczęściej zadawane nam pytania przez naszych pracowników spoza Polski.

Oferty pracy dla obcokrajowców — gdzie ich szukać?

Oferty pracy dla obcokrajowców — gdzie ich szukać?

Oferty pracy dla cudzoziemców coraz liczniej pojawiają się na polskich portalach ogłoszeniowych. Przedsiębiorcy szukają godnych zaufania pracowników, nie zawsze z kwalifikacjami. Dowiedz się, gdzie warto szukać uczciwych ogłoszeń o pracę dla obcokrajowców!

Czym się różni umowa o pracę od umowy o pracę tymczasową?

Czym się różni umowa o pracę od umowy o pracę tymczasową?

Umowa o pracę w Polsce uważana jest za najlepszą formę zatrudnienia, przy której wszystkie inne umowy wypadają relatywnie słabo. To w wielu przypadkach stereotyp, o czym można się przekonać na podstawie umowy o pracę tymczasową. Poznaj wszystkie różnice między powyższymi typami zatrudnienia.

Social media: